למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

המטפיזיקה של הגזע: מדע ואמונה בהשקפת העולם הנאצית
מספר קטלוגי
91417-609-4
 
 

המטפיזיקה של הגזע: מדע ואמונה בהשקפת העולם הנאצית

כותב:

מהו הנאציזם ומה פשר כוחו הרעיוני? מה היו מקורות ההשראה הפילוסופיים של השקפת העולם הנאצית ובאיזו מידה היא נשענה על יסודות מדעיים? באילו מובנים המסגרת הרעיונית והמושגית שהציע הנאציזם הציגה עולם ערכי ונורמטיבי חדש שסיפק מענה לרחשי לב של גרמנים רבים בעולם מודרני ומחולן? ספר זה מבקש לענות על שאלות סבוכות אלה באמצעות ניתוח כתביהם של הוגים, מדעני גזע ותיאורטיקנים פוליטיים בגרמניה בין שתי מלחמות העולם.

המטפיזיקה של הגזע מתחקה אחר נסיונותיהם להתוות דרכים להתחדשות רוחנית וערכית בחסות עולם המושגים הביולוגי ולבסס את אידיאל הגזע כמוקד של אמונה חילונית חדשה.

ד"ר עמית ורשיצקי מציע פרשנות חדשה ומרתקת למושגי היסוד שכוננו את מחשבת הגזע הנאצית ולמטען המשמעויות שנלווה אליהם. ספרו מאיר באור חדש את יסודותיו הפילוסופיים של הנאציזם ומראה כיצד תפיסת עולם זו מיזגה מסורת וחדשנות, אמונה ומדע, ויצקה רעיונות ספיריטואליים ואי-רציונליים אל תוך תבניות לשון ביולוגיות ומדעיות.

ד"ר עמית ורשיצקי הוא עמית פוסט-דוקטורט במרכז להיסטוריה של המאה ה-20 באוניברסיטת פרידריך-שילר בינה, גרמניה, ועמית מחקר במרכז הבינלאומי לחקר אנטישמיות ע"ש וידאל ששון באוניברסיטה העברית בירושלים.

הספר רואה אור בשיתוף הוצאת הספרים של המכון הבין-לאומי לחקר השואה, יד ושם.

תאריך הוצאה לאור: אפריל 2021

מספר עמודים:318

* טעימת קריאה     

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה