למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

כימיה פיזיקלית: תרמודינמיקה
מספר קטלוגי
20483-509-4
תחום: מדעי הטבע והחיים
נושא: פיסיקה, כימיה

כימיה פיזיקלית: תרמודינמיקה

כותב:

אחראי אקדמי:

כולנו משתמשים בחיי היום-יום במושגים כגון חום, עבודה, אנרגיה וטמפרטורה, בהקשרים שונים כמו פעולת סוללות, מנוע מכונית ואפילו בישול. ואולם, לא תמיד אנו מבינים את המשמעות המדויקת שלהם ואת העולם המרתק שהם מייצגים. מדוע חומרים מסוימים, כמו ליתיום ומים, יוצרים פיצוץ עז כאשר הם באים במגע זה עם זה, ואילו חומרים אחרים, למשל חמצן ומימן, יכולים להתקיים מאות שנים בשכנות טובה אך יתפוצצו בעוצמה אם יעבור בהם ניצוץ חשמלי? האם אפשר לבנות מנוע של מכונית שיהפוך את האנרגיה המשתחררת בשריפת הדלק לתנועה באופן מלא?

הספר תרמודינמיקה מלמד בשפה פשוטה ובהירה את רזי התחום. הוא פותח בהצגה של נושאי יסוד, כמו מערכת, סביבה, שיווי משקל, עבודה, חום והחוק הראשון והשני ומתקדם ליישומים מורכבים יותר, כמו שיווי משקל של תגובות מצומדות, שיווי משקל במערכות בינאריות בשתי פאזות, תמיסות אלקטרוליטיות ותאים גלווניים. הספר משמש סטודנטיות וסטודנטים לפיזיקה ולכימיה, וכל מי ששואף להכיר את התחום לעומק ימצא בו עניין רב ואף כלי עבודה.

הוא כולל דוגמאות ותרגילים מגוונים, קטעי העשרה מרחיבי דעת והפניות למאגרי שאלות. מקצת השאלות דורשות שימוש במחשב ופיתוח מיומנויות תכנות בסיסיות. לשם כך מומלץ להשתמש בתוכנות MATHCAD, MATHEMATICA, MATHLAB או PYTHON. עם זאת, הספר כולל גם מגוון תרגילים הדורשים רק מוח סקרן, דף נייר, עיפרון ולעיתים מחשבון כיס.

הוריא מטיו הוא פרופסור לכימיה פיזיקלית באוניברסיטת קליפורניה סנטה ברברה, עורך עמית לשעבר בכתב העת Journal of Chemical Physics. מחקרו בתחומי מדע החומרים, כימיה ירוקה וקטליזה זיכה אותו בפרסים יוקרתיים רבים.

שנת הוצאה לאור: אוקטובר 2020

760 עמודים

תאור הקורס

תרמודינמיקה

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה