למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

תורת המשחקים (2 כרכים)
מספר קטלוגי
20216-200-4
תחום: מדעים
נושא: מתמטיקה

תורת המשחקים (2 כרכים)

כותבים:

תורת המשחקים היא ענף מתמטי העוסק במידול מצבי החלטה אינטראקטיביים ובניתוחם. במצבים אלה מעורבים כמה מקבלי החלטות שלהם מטרות שונות, וההחלטה של כל אחד מהם עשויה להשפיע על כל מקבלי ההחלטות האחרים. ראשית התורה בשנות הארבעים של המאה העשרים, ומאז שנות החמישים היא מיושמת בתחומים רבים כגון כלכלה, ביולוגיה, מדעי המחשב ומדעי המדינה. ספר זה הוא ספר לימוד לתורת המשחקים המיועד לתלמידי תואר ראשון ושני במתמטיקה, בכלכלה, במדעי המחשב וכל תלמיד עם בסיס מתמטי מתאים.

הספר מציג את תורת המשחקים השיתופית והלא-שיתופית, וכולל הן נושאים בסיסיים המתאימים לקורס ראשון בתורת המשחקים, והן נושאים המתאימים לקורסים מתקדמים. הספר מכיל עושר רב של דוגמאות ותרגילים בדרגות קושי שונות המאפשרים תרגול יעיל והטמעה של החומר הנלמד.

פרופסור שמואל זמיר הוא פרופסור אמריטוס במחלקה לסטטיסטיקה באוניברסיטה העברית וחבר המרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית מאז הקמתו. תחומי מחקרו העיקריים הם "משחקים עם אינפורמציה לא מלאה" ושימושי תורת המשחקים בתורת המכרזים. פרופסור מיכאל משלר ז"ל (1927-2008) היה אחד המובילים בפיתוח תורת המשחקים השיתופיים ובתורת המשחקים החוזרים עם אינפורמציה לא מלאה. כמו כן היה חבר המרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית מאז הקמתו ודמות דומיננטית בחינוך המתמטי בארץ.

פרופסור אילון סולן הוא חבר סגל בבית הספר למתמטיקה באוניברסיטת תל אביב. תחום מחקרו העיקרי הוא "משחקים חוזרים" ומחקריו מתמקדים בשאלת קיומו של שיווי משקל ובתפקיד האינפורמציה במשחקים.

תאור הקורס

תורת המשחקים

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה