למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

צפונות היקום - אשנב לאסטרונומיה
מספר קטלוגי
20120-505-1
תחום: מדעי הטבע והחיים
נושא: פיסיקה

צפונות היקום - אשנב לאסטרונומיה

כותבים:

הפליאה העצומה שהאדם חש מול יפי השמים הייתה המקור למדע ולאמונות של המין האנושי כבר לפני אלפי שנים. החיפוש אחר סדר, משמעות וחוקים לתופעות הנגלות בשמי הלילה הניעו את הסקרנות האנושית והניחו את התשתית לחשיבה מדעית על טיבו של היקום. בראשית המאה ה-21 אנו צופים בשפע של תגליות חדשות באסטרונומיה, המציירות לנו תמונה חדשה, מורכבת ומרתקת של היקום.

תצפיות מטלסקופים משוכללים על פני כדור הארץ בחלל פותחות חלונות באורכי גל שונים אל האור הקדום המניע מגלקסיות, מקווזרים ומכוכבים. מודלים ממוחשבים, טכנולוגיות מתקדמות והבנה תיאורטית של תהליכים פיזיקליים מאפשרים לנו להבין את המתרחש בלבם של כוכבים ובתוך חורים שחורים עצומים השוכנים במרכזי הגלקסיות. היקום מתפשט ומואץ מאותו מפץ גדול, נדחף בכוחה של אנרגיה אפלה. דומה שככל שאנו מרחיקים ומיטיבים לראות, המסתורין גובר.

המהדורה החדשה של הספר צפונות היקום - אשנב לאסטרונומיה מציגה בפני הקורא הישראלי תמונה שלמה, חדשה ומעודכנת של מבנה היקום ושל התהליכים המתרחשים בו. בשפה פשוטה, בהסברים מאירי עיניים ובאיורים מרהיבים פורשים המחברים את הידע החדש והמעודכן ביותר על היקום. הספר נועד הן לסטודנטים והן לקהל הרחב שוחר הדעת, התוהה אחר התעלומה הגדולה של היקום.

427 עמודים

תאור הקורס

צפונות היקום: אשנב לאסטרונומיה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה