למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

השביתה: משפט, היסטוריה ופוליטיקה
מספר קטלוגי
12018-505-3
תחום: ממשל ומדיניות ציבורית
נושא: לימודי דמוקרטיה בין-תחומיים, ממשל ומדיניות ציבורית

השביתה: משפט, היסטוריה ופוליטיקה

כותבת:

השביתה: משפט, היסטוריה ופוליטיקה הוא הספר המקיף הראשון העוסק בשביתה כתופעה רב-ממדית. כולנו מכירים את השביתות הגדולות שפורצות מפעם לפעם במשק, למשל אלה של עובדי הנמלים, של המצילים ושל ארגוני המורים. רבים מאיתנו זוכרים פרשות כגון ההתפטרות הקולקטיבית של הרופאים המתמחים, וחלקנו אף השתתפנו בשביתות הזדהות.

אך מה באמת אנחנו יודעים על שביתות? מהו מעמדה של שביתה כזכות אדם וכזכות חוקתית? מה נחשב עילה לשביתה ומהם האמצעים להגבלתה? לתופעה, מתברר, היבטים רבים - היסטוריים, פוליטיים, חברתיים ומשפטיים. בכל אלה עוסק הספר שלפניכם.

בספר זה תוכלו ללמוד על תולדות השביתה והתפתחותה בעולם ובישראל, על הדין החל במאבקים קיבוציים, על סוגיות משפטיות כמו שביתה פוליטית, על גישות שונות להסבר של שביתות, וגם על אירועים בני זמננו כמו שביתה וירטואלית.

ד"ר לילך ליטור היא חוקרת ומרצה באוניברסיטה הפתוחה בנושאי משפט ומדיניות ציבורית. מחקריה עוסקים בממשק שבין מדיניות, יחסי עבודה ומערכת המשפט. ספרה הקודם, אקטיביזם ופסיביזם שיפוטי במבחן בג"צ ובית הדין לעבודה (הוצאת נבו, 2008), שנכתב עם פרופ' זאב סגל ז"ל, דן במשפט הציבורי בתחום יחסי העבודה.

237 עמודים

* טעימת קריאה     

תאור הקורס

שביתה ומאבקים מקצועיים בדמוקרטיות

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה