למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

על קווי התפר: ממשקים לשוניים
מספר קטלוגי
10984-502-4
תחום: מדעי הרוח
נושא: בלשנות

על קווי התפר: ממשקים לשוניים

כותבת:

יועצות:

יועצת:

כיצד ממציאים מילים חדשות ומה קובע איזו מילה נשמעת טוב יותר? מה ההבדל בין 'יעופו למעלה' ל'יגביהו עוף'? כיצד מגשרים על הפער בין מה שנאמר לבין הכוונה? ומתי 'שמונה' הוא לא בדיוק שמונה?

על קווי התפר: ממשקים לשוניים בוחן בעין חדה ובלשון רהוטה את מכלול הרכיבים של השפה וחושף תופעות לשוניות מעניינות המתרחשות בחיבור ביניהם. בעזרת ספר זה, המאגד בתוכו תפיסות תיאורטיות ומתודולוגיות מגוונות, תוכלו ללמוד לנתח את תהליך יצירתן של מילים חדשות, לעמוד על הדרכים שבהן שפות שונות מתארות אירועי תנועה, להבחין בין משמעות לשונית למשמעות שהיא תוצר של תהליך קוגניטיבי

חוץ-לשוני ולזהות כיצד תפיסות תיאורטיות משפיעות על אופן הניתוח של תופעות לשוניות. הספר כולל הפניות למאמרים ולהרצאות מצולמות של פרופ' אותי בת-אל, פרופ' מלכה רפפורט חובב ופרופ' מירה אריאל, חוקרות בעלות שם עולמי בתחומן.

נורית מלניק, בעלת תואר דוקטור מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי, היא חברת סגל בכיר באוניברסיטה הפתוחה. ספריה הקודמים הם שפה וקוגניציה(האוניברסיטה הפתוחה, 2015 ) וחקר השפה: יסודות ויישומים(האוניברסיטה הפתוחה, 2017) שאותו כתבה עם ד"ר אירנה בוטוויניק. במחקרה היא מגשרת בין מחקר בלשני תיאורטי, בלשנות חישובית ובלשנות קורפוסים.

אוקטובר 2019

211 עמודים

תאור הקורס

על קווי התפר: ממשקים לשוניים

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה