למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

גולים בגבולם - הקולנוע הישראלי במפנה האלף
מספר קטלוגי
10939-504-6
תחום: מדעי הרוח
נושא: קולנוע

גולים בגבולם - הקולנוע הישראלי במפנה האלף

כותבת:

גולים בגבולם: הקולנוע הישראלי במפנה האלף מנתח את הקולנוע הישראלי העלילתי, בהקשר היסטורי ותמטי, בשנות העשור התחום בין דעיכת האינתיפאדה הראשונה בתחילת שנות התשעים לפרוץ האינתיפאדה השנייה בשנת 2000. בניגוד למאורעות המטלטלים שהתרחשו בזירה הציבורית, ובראשם רצח רבין, העמיד הקולנוע הישראלי את החוויה הסובייקטיבית מעל חווית הלאום והתמקד בזהויות הפרטיות ובמקורותיהן, בקהילות הסמויות מין העין.

באמצעות ניתוח הבולטים שבסרטי העשור, מבקש ספר זה להצביע על האופן המורכב ורב-הפנים שבו הניח הקולנוע הישראלי של שנות התשעים את היסודות לקולנוע הטראומה של שנות האלפיים.

הסרטים הנידונים בספר: אדי קינג * איה, אוטוביוגרפיה דמיונית * דברים * האח של דריקס * הגמל המעופף * החברים של יאנה * החיים על פי אגפא * המרחק * הקיף של אביה * זולגות הדמעות מעצמן * חולה אהבה בשיכון ג' * לילסדה * לנגד עיניים מערביות * מלח הארץ * מר באום * נישואים פיקטיביים * נקודת תצפית * עפולה אקספרס * קלרה הקדושה * שדות ירוקים * שחור * שמיכה חשמלית ושמה משה *

יעל מונק היא חוקרת קולנוע, תרבות ומגדר במחלקה לספרות, ללשון ולאמנויות באוניברסיטה הפתוחה, ומרצה בחוג לקולנוע ולטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב.

205 עמודים

תאור הקורס

הקולנוע הישראלי במפנה האלף

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה