למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

מגדר ופמיניזם בתיאטרון המודרני
מספר קטלוגי
10928-506-4
תחום: מדעי הרוח
נושא: ספרות, תיאטרון

מגדר ופמיניזם בתיאטרון המודרני

כותבת:

מגדר ופמיניזם בתיאטרון המודרני עוסק בסגנונות בולטים בתיאטרון הפמיניסטי ובאופני ייצוג וגילום של נשים ונשיות על בימת התיאטרון. חלקו הראשון של הספר דן בצורת הייצוג הריאליסטית מנקודת מבט פמיניסטית וממחיש את האופנים שבהם דרמה בתוך מרחבים ביתיים, דמויי מציאות, מאפשרת התמודדות עם דילמות האופייניות לחייהן של נשים. חלקו השני של הספר עוסק בהשפעת סגנון התיאטרון האפי (ברכטיאני) על זרמים שונים בתיאטרון הפמיניסטי, ומראה כיצד תיאטרון המדגיש תיאטרליות במכוון, חושף את מאפייני המגדר כהבניות תרבותיות.

חלקו השלישי של הספר עוסק בהיתכנות של תיאטרון "נשי", ובניסיונות ליצור שפת תיאטרון פמיניסטית חלופית. חלקו האחרון של הספר מציג את תחום המופע, שבמסגרתו אמניות- מופע מופיעות בזהותן העצמית. פרקי הספר מלווים בדיון בהגותן של חוקרות מרכזיות בתחום התיאטרון הפמיניסטי, איליין אסטון, ג'ודית באטלר , ג'יל דולן, אלין דיאמונד, הלן סיקסו, אליסה סולומון, סו-אלן קייס ועוד.

כן נידונים בספר מחזות ומופעי תיאטרון שהועלו בעולם ובישראל, מאת הנריק איבסן, סוזן גלספל, רנה ירושלמי, דב מרגולין, מריה איירין פורנס, קריל צ'רצ'יל, תמר רבן ואחרים. ד"ר שרון אהרונסון-להבי היא מרצה בכירה ללימודי תיאטרון במחלקה לספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן וחברה באקדמיה הצעירה של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים.

194 עמודים

תאור הקורס

מגדר ופמיניזם בתאטרון המודרני

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה