למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

הנאורות
מספר קטלוגי
10841-504-3
תחום: מדעי הרוח
נושא: היסטוריה

הנאורות

כותבת:

"הנאורות היא שחרורו של האדם מחוסר הבגרות שהמיט על עצמו", טען עמנואל קאנט וקרא לבני המאה ה-18 להתבגר ולהתנתק מכבלי המחשבה שהכתיבו גורמים בעלי עניין בימי הביניים. בתקופה זו הופיע פרץ של רעיונות אינטלקטואליים, פילוסופיים ומדעיים שהחליפו את החשיבה הדתית שמשלה עד אז בכיפה בכל העולם, והטביעו את חותמם על רבים מתחומי החיים, מפוליטיקה וחברה ועד כלכלה ומחקר.

האם כוחה של הנאורות היה יפה לגברים וגם לנשים, לעניים ולעשירים, לאירופים ולמי שאינם בני היבשת? כיצד השפיעה על תופעות חברתיות עתיקות יומין כמו עבדות, ואיך הושפעה מתופעות חדשות כמו סחר עולמי והקולוניאליזם האירופי? הנאורות דן בשאלות אלה ואחרות, מציג השקפות של הוגים שונים ובוחן גם כיצד פירושיה ההיסטוריים ממשיכים להשתנות לנוכח מגמות חברתיות-כלכליות עכשוויות.

דורינדה אוטראם היא פרופסור אמריטה להיסטוריה באוניברסיטת רוצ'סטר. מחקריה עוסקים בהיסטוריה של אירופה במאות ה-17 עד ה-19 ומתמקדים במהפכה הצרפתית ובהיסטוריה של הגוף ושל המדע. "הספר הוכיח את עצמו כמבוא חכם להפליא של תקופה זו, הנוגע בסוגיות עכשוויות, במיוחד מגדר וגזע". ריצ'י רוברטסון, אוניברסיטת אוקספורד

275 עמודים

תאריך הוצאה לאור: 01/2022

274 עמודים

* טעימת קריאה     

תאור הקורס

תרבות הנאורות: המרחב הפרטי

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה