למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

המשפט והמקום: משפט השלטון המקומי בישראל
מספר קטלוגי
10802-503-2
תחום: מדעי החברה
נושא: מדיניות ציבורית, מדע המדינה ויחסים בין-לאומיים

המשפט והמקום: משפט השלטון המקומי בישראל

כותב:

המשפט והמקום: משפט השלטון המקומי בישראל דן בסוגיות מפתח בתחום המשפיע על החיים של כולנו בכל יום. חוק וסדר, שירותי רווחה, חינוך, בריאות, תרבות, ניהול עסקים - כל אלה ועוד מוטלים על כתפי הרשויות המקומיות לצד השלטון המרכזי.

עד כמה השלטון המקומי הוא באמת שלטון עצמאי? מי מקנה לו סמכויות? מהם תחומי הפעילות של הרשות המקומית ומהן המגבלות החלות עליה? איך מכוננים רשות מקומית חדשה וכיצד עורכים בחירות? לפניכם תשובות לשאלות אלה ולרבות אחרות.

זהו הספר המקיף הראשון מסוגו בעברית, המציג בשפה רהוטה וקולחת את מבנה הרשויות המקומיות, את תפקידיהן ואת סמכויותיהן, דן בהן במישור האוניברסלי ובמישור הישראלי ומציג אותן בהיבט המשפטי, הפוליטי והדמוקרטי. משפטנים העוסקים בענייני השלטון המקומי, עובדי הרשויות המקומיות בכל קשת התפקידים ולמעשה כל תושב או מי שמבקר ברשות מקומית ומשתמש בשירותיה - ימצאו בו עניין.

ד"ר נחמיה אבנרי הוא חוקר מוביל בתחום משפט השלטון המקומי בישראל, בעל ניסיון רב בהרצאות בקורסים לענייני משפט השלטון המקומי במגוון מוסדות אקדמיים ובפני שופטים ועורכי דין. ד"ר אבנרי הוא גם מחברו של הספר משפט המקום: שלטון עצמי מקומי וחקיקה מקומית (הוצאת נבו והמכללה האקדמית ספיר, 2013).

שנה 2020

557 עמודים

* תוכן עניינים      * טעימת קריאה     

תאור הקורס

משפט השלטון המקומי בישראל

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה