למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

יישוב סכסוכים בזירה הבינלאומית
מספר קטלוגי
10788-503-0
תחום: מדעי החברה
נושא: מדע המדינה ויחסים בין-לאומיים

יישוב סכסוכים בזירה הבינלאומית

כותבת:

מדוע סנקציות כלכליות לא הצליחו למנוע את השתלטות רוסיה על חצי האי קרים? מדוע הגיבה הקהילה הבינלאומית בהחלטיות נגד האלימות כלפי האוכלוסייה האזרחית בלוב אולם לא נהגה כך בסוריה? כיצד הצליח דווקא ארגון לא ממשלתי לסיים את סכסוך הדמים במחוז אצ'ה באינדונזיה? מה שינה אצל אחדים ממעצבי המדיניות בישראל את התפיסה של הסכסוך הישראלי-פלסטיני מעימות שאפשר ליישבו לכזה שאפשר רק לנהלו?

יישוב סכסוכים בזירה הבינלאומית, הספר הראשון בתחומו בעברית, עוסק בתהליכי ניהולם ויישובם של עימותים, קצתם מוכרים ואחרים ידועים פחות, שניטשו בעולם במאות ה-20 וה-21. הוא מציג גישות שונות וכלים מגוונים לניהול סכסוכים וליישובם - הן לצדדים הניצים עצמם הן לצד שלישי המעוניין לסייע להם. הספר כולל מגוון רחב של מקורות מחקריים, תיאורטיים ויישומיים. עבודותיהם של החוקרים הבולטים בתחום מוגשות בבהירות ובשיטתיות ושופכות אור על תהליכים ואירועים היסטוריים ששינו את דרכי הפעולה של שחקני מפתח בארץ ובעולם.

ד"ר אמירה שיף היא ראשת התוכנית לניהול ויישוב סכסוכים ומשא ומתן באוניברסיטת בר-אילן. מתמחה בחקר ניהול סכסוכים, תיווך בתהליכי שלום, משברים ומשא ומתן בסכסוכים בזירה הבינלאומית. מחברת הספר: Negotiating Intractable Conflicts .Readiness Theory Revisited (Routledge, 2019)

הוצאה לאור: מאי 2023

מספר עמודים: 425

* טעימת קריאה     

תאור הקורס

יישוב סכסוכים בזירה הבין-לאומית

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה