למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

האימפריה העות'מאנית 1922-1700
מספר קטלוגי
10751-501-7
תחום: מדעי הרוח
נושא: היסטוריה

האימפריה העות'מאנית 1922-1700

כותב:

האימפריה העות'מאנית הייתה אחת המדינות הלא-מערביות החשובות היחידות שהצליחה לשרוד את המעבר מימי הביניים לעת החדשה, והיה לה תפקיד חיוני בהיסטוריה האירופית והעולמית כאחת. גם כיום נודעת לה השפעה על עמי המזרח התיכון, הבלקן, מזרח אירופה ומערבה. מחקר חדש זה בוחן את המגמות העיקריות בשנותיה האחרונות של האימפריה. הוא מייחד בין היתר עיון ודיון בסוגיות של מגדר, כמו גם בצמיחתם של המיעוטים ברחבי האימפריה והפיכתם למדינות לאום.

במהדורה חדשה זו עדכן המחבר, דונלד קואטארט, את התיאור המהימן והמלא חיות, חידש את ההפניות הביבליוגרפיות מהמהמדורה הקודמת והוסיף רשימה קצרה של מחקרים חשובים על האימפריה הביזנטית ועל המזרח התיכון בתקופה שלאחר מלחמת העולם הראשונה. את תיאוריו הוא מאשש בעזרת מפות, תמונות ותרשימים גניאלוגיים וכרונולוגיים, שיוכלו להיות לעזר לסטודנטים בתחום הדעת ולמתעניינים מן השורה כאחד. ספרו של קואטארט יקנה לו שביתה על מדף הספרים של כל מי שיש לו עניין בהיסטוריה של המזרח התיכון.

דונלד קואטארט הוא פרופסור להיסטוריה באוניברסיטת בינגהמטון, ניו יורק. הוא פרסם ספרים רבים על המזרח התיכון ועל ההיסטוריה העות'מאנית ובהם An Economic and Social History of the Ottoman Empire, 1300-1914

190 עמודים

תאור הקורס

האימפריה העות'מאנית: סוגיות נבחרות

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה