למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

"כל אשר מתחת לשמיים": תולדות הקיסרות הסינית - סין הקיסרית המוקדמת (כרך ב)
מספר קטלוגי
10742-002-8
תחום: מדעי הרוח
נושא: היסטוריה

"כל אשר מתחת לשמיים": תולדות הקיסרות הסינית - סין הקיסרית המוקדמת (כרך ב)

כותבים:

עורך מדעי:

לראשונה בעברית, הסדרה "כל אשר מתחת לשמיים": תולדות הקיסרות הסינית, מציעה לקהל הקוראים הישראלי דיון מרתק, מעודכן ורחב יריעה, העוסק במקורותיה, צמיחתה ומסלול חייה של הקיסרות הסינית.

הקיסרות הסינית הוקמה בשנת 221 לפסה"נ, והתקיימה, בכמה הפסקות, עד למהפכה הרפובליקנית בשנת 1911 במשך רובה של תקופה ארוכה זו הגיעה סין להישגים כלכליים, מנהליים, טכנולוגיים ותרבותיים, מן הכבירים והמרשימים בתבל. המורשה של הישגי הקיסרות כמו גם של כישלונותיה, בייחוד במאות ה-19 וה-20 מעצבת במידה רבה את הדינמיקה המניעה את תקומתה העכשווית של סין, ואת כניסתה אל מרכז העניינים הגלובלי.

הכרך השני שבסדרה מתמקד בתקופה בת למעלה מאלף שנים, מאז ייסודה של שושלת חאן, השושלת הקיסרית השניה שקמה בשלהי המאה השלישית לפסה"נ, ועד התפוררותה ונפילתה של שושלת טאנג, בראשית המאה העשירית. הכרך בוחן את דפוסי תפקודה של הקיסרות בתקופה זו, את תנודותיה בין המערכת הביורוקרטית הריכוזית ובין המערכת האריסטוקרטית הביזורית, את דרכי התמודדותה עם האיומים מבית ומחוץ, את מחזורי ההתפשטות וההצטמקות, האחדות והפיצול, ואת התהליכים והתמורות שהתחוללו בחייה הכלכליים, החברתיים, הרעיוניים, הדתיים והתרבותיים.

הכרך מבהיר כיצד תהליכים מורכבים ורווי סתירות אלה הביאו בהדרגה להתגבשות המערכת הפוליטית והחברתית היציבה שתאפיין את סין הקיסרית המאוחרת.

תשומת לב מיוחדת מוקדשת בכרך זה ליחסי סין עם שכנותיה, ולתרומת אחדות מהן - בייחוד השליטים הנכריים של צפון סין בין המאות הרביעית לשישית - לתקומתה של הקיסרות הריכוזית. כן כולל הכרך דיון מפורט בשתי המסורות הדתיות החשובות של סין: הדאואיזם והבודהיזם, ובוחן בהרחבה התפתחויות בתחום הציור והפיסול, השירה והכתיבה ההיסטורית, ההגות הפילוסופית וחיי היום-יום של בני העילית ושל פשוטי העם.

כמו בכרך הקודם, הדיון מתבסס על שילוב שיטתי בין הממצאים הכתובים למקורות החומריים, ומאפשרהצגה של תמונה מקורית, רחבה וייחודית של דפוסי תפקודה של הקיסרות הסינית המוקדמת.

תאור הקורס

עלייתה ונפילתה של הקיסרות הסינית

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה