למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

דימויים של ארגון, ספר הקורס
מספר קטלוגי
10728-001-8
תחום: מדעי החברה
נושא: סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

דימויים של ארגון, ספר הקורס

כותב:

ספרו של גארת מורגן דימויים של ארגון, שהוא תרגום לעברית של הספר: G. Morgan, Images of Organization ,Sage Publications, 1997 מציג דרך ייחודית להבנת ארגונים. באמצעות שימוש במטפורות הוא מציע דרכים שונות לפרשנות של החיים הארגונים. השימוש במטפורות כעדשות מתחלפות אמנם מבהיר לנו את העובדה שעלינו להסתפק בראייה חלקית בלבד של המציאות הארגונית, אך עם זאת הוא מזכיר לנו שקיימות נקודות מבט רבות ואפשרויות שונות להבנה של החיים החברתיים, ללא גלישה לרלטיביזם פשטני.

כל אלה נפרשות לפנינו בספר זה, כאשר הן מעוגנות בגישות ובפרספקטיביות תאורטיות שונות ומלוות בעושר של דוגמאות מספרות המחקר על גווניה הרבים. הספר פורסם לראשונה בשנת 1986, ומאז יצא לאור במהדורות רבות נוספות. הוא הפך לקלאסיקה בתחום, וכיום הוא אחד הספרים המוערכים בתחום המחקר והמעשה. המהדורה העברית של הספר היא תרגות של המהדורה המעודכנת שיצאה לאור בשנת 2006, והיא חלק מהקורס סוציולוגיה של ארגונים.

מחבר הספר, גארת מורגן, הוא פרופסור להתנהגות ארגונית במחלקה למנהל עסקים באוניברסיטת יורק שבטורונטו, קנדה. הוא פרסם ארבעה עשר ספרים ועשרות רבות של מאמרים. על עבודתו זו זכה לפרסים בין-לאומיים רבים. בין היתר הוא נבחר ל- Life Fellow של האקדמיה הבין-לאומית לניהול כהכרה בתרומתו לחקר ארגונים.

475 עמודים

תאור הקורס

סוציולוגיה של ארגונים

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה