למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

בתוך הפוליטיקה האפריקאית
מספר קטלוגי
10329-506-9
תחום: מדעי החברה
נושא: מדע המדינה ויחסים בין-לאומיים

בתוך הפוליטיקה האפריקאית

כותבים:

עורכת מדעית:

אפריקה מוצגת לרוב כמוכת עוני, עריצות ושחיתות וכקורבן פסיבי של ניצול ודיכוי. ואולם, במבט עמוק יותר מתברר שיבשת הענק הזו דינמית מאוד וכי יש בה הבדלים בין מדינות, בין אזורים ובין חברות.

הספר בתוך הפוליטיקה האפריקאית עוקב אחר תהליכי ההתגבשות הפוליטית של מדינות אפריקה ומציע ניתוח רב-תחומי של הפוליטיקה שלהן על מגוון משטריהן. הוא בוחן לעומק את החברות באפריקה ומראה שהן לא רק "שבטים" אלא מורכבות הרבה יותר.

נושאים נוספים שזוכים להסבר הם הממדים הכלכליים של הפוליטיקה באפריקה, סכסוכים, סוגיות ביטחון והיחסים הבין-לאומיים בתוך היבשת ועם גורמי חוץ. הספר בודק למשל, כיצד קרה שבאחדות מהמדינות התחוללו תהליכי דמוקרטיזציה משנות ה?90 של המאה ה?20 בשעה שבאחרות נראו דווקא סימני התפוררות? ומדוע האתניות בולטת בפוליטיקה של מדינות מסוימות אך היא שולית באחרות?

אפריקה מלמדת שיעור מאלף על המגבלות של גישות אוניברסליות כביכול שמקורן באירופה, ומראה את הצורך לבחון את היבשת מבפנים, בכלים המותאמים לה. מושגים שכולנו מכירים, כמו מדינה ומעמד, מקבלים משמעויות חדשות.

פייר אנגלבר הוא פרופסור למדעי המדינה וליחסים בין-לאומיים באפריקה ומתמחה בנושאים כמו מדינות חלשות, משטרים, תהליכי התפוררות וסיוע חוץ. הוא גם מחברם של ספרים רבים זוכי פרסים. קווין דאן הוא פרופסור ליחסים בין-לאומיים ולפוליטיקה אפריקאית ומחברם של ספרים העוסקים בפיתוח וביטחון באפריקה.

שנת הוצאה לאור: 07/2020

542 עמודים

* טעימת קריאה     

תאור הקורס

משטר ופוליטיקה באפריקה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה