למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

מבטים חדשים על ספרות ילדים
מספר קטלוגי
10292-501-3
תחום: מדעי הרוח
נושא: ספרות

מבטים חדשים על ספרות ילדים

כותבת:

מהי ספרות ילדים? מהם ההבדלים בינה לבין ספרות המבוגרים? האם הבדלים אלה חד-משמעיים? האם הילדים הם נמעניה הבלעדיים של ספרות הילדים? האם ספרי הילדים משתנים עם הזמן, ואם כן - כיצד? מטרתו של הספר מבטים חדשים על ספרות ילדים היא לפתוח צוהר להבנת ספרות הילדים כתופעה תרבותית המבטאת תהליכים היסטוריים-חברתיים. שאלות על השפעתה של התפיסה התרבותית של הילד על ספרות הילדים, מעמדה המיוחד של ספרות זו והתפקידים המוטלים עליה, נדונות במהלך הספר.

לצדן מועלות בו סוגיות עכשוויות כמו השפעתם של ילדים על הספרות הנכתבת עבורם וביטויי הפוסט-מודרניזם בטקסטים לילדים. הדיון בספר מלווה בדוגמאות מתוך יצירות ספרותיות לילדים שנכתבו בתקופות ובתרבויות שונות, החל מיהושע הפרוע (Der Struwwelpeter) של היינריך הופמן ועד קפטן תחתונים (Captain Underpants) של דאב פילקי.

הספר מלווה את ספרה של זהר שביט מעשה ילדות: מבוא לפואטיקה של ספרות ילדים שראה אור לראשונה בשנת 1996 בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה והוצאת עם עובד.

ד"ר רימה שיכמנטר מרצה לספרות ילדים באוניברסיטה הפתוחה, באוניברסיטת תל אביב ובמכללה האקדמית סמינר הקיבוצים. ספרה חבר מנייר: עיתונות ילדים ישראלית בעשור הראשון למדינה ראה אור בהוצאת יד יצחק בן-צבי ומכון בן-גוריון בשנת 2014.

154 עמודים

תאור הקורס

מבוא לפואטיקה של ספרות ילדים

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה