למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

סוציולוגיה; מהדורה שישית - מתוקנת ומעודכנת בשיתוף פיליפ ו. סאטון; כרך ב'
מספר קטלוגי
10134-002-4
תחום: מדעי החברה
נושא: סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

סוציולוגיה; מהדורה שישית - מתוקנת ומעודכנת בשיתוף פיליפ ו. סאטון; כרך ב'

כותב:

הספר סוציולוגיה נכתב במקור באנגלית על-ידי הסוציולוג הבריטי הנודע אנתוני גידנס (מהדורה שישית משנת 2009), ומהדורותיו נלמדות זה עשרות שנים במוסדות שונים להשכלה גבוהה בבריטניה ובעולם כולו. הספר תורגם לעברית בראש ובראשונה עבור תלמידי הקורס "מבוא לסוציולוגיה" באוניברסיטה הפתוחה, אך גם עבור כל לומדי הסוציולוגיה ומלמדיה.

ספרו של גידנס הוא יוצא דופן בנוף ספרי המבוא לסוציולוגיה. הוא מציג תמונה עדכנית, מעמיקה ומתוחכמת של סוציולוגיה הרבה יותר ממה שעולה בדרך כלל מספרי המבוא הטיפוסיים. עם זאת, הספר מציג את הדברים באופן נהיר ונגיש, גם לקוראים שהספר הוא פגישתם הראשונה עם הסוציולוגיה.

אנתוני גידנס הוא אחת הדמויות הנודעות והמובילות בסוציולוגיה בת-ימינו בעיקר בשל תרומתו התיאורטית. הוא כתב יותר משלושים ספרים, והם תורגמו לשפות רבות. בספרים הללו עסק גידנס בשאלות תיאורטיות כלליות ויסודיות הנוגעות לעצם התהוותו של הסדר החברתי בכלל ושל הסדר המודרני בפרט. הוא פיתח את תיאוריית הסטרוקטורציה (structuration) כאפיק אנליטי שמבקש לבחון את הבניית הסדר החברתי מתוך התמקדות ביחסי הגומלין ההדדיים והמורכבים בין כוחות מבניים לבין הפעולה החברתית.

נושאים נוספים שבהם עסק גידנס בעבודותיו הם הקשר בין שינויים מקרו-חברתיים לבין שינויים בזהותו העצמית של היחיד, היחסים האינטימיים במודרניות ובמודרניות המאוחרת, וכן האופי של הגלובליזציה והשלכותיה החברתיות הרחבות. בספר סוציולוגיה ראייתו התיאורטית המאלפת והמורכבת של גידנס באה לידי ביטוי על כל גווניה.

520 עמודים

תאור הקורס

מבוא לסוציולוגיה

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה