למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

מדיניות ציבורית: מאפיינים, מוסדות ותהליכים; מהדורה מעודכנת ומורחבת
מספר קטלוגי
13037-508-2
תחום: מינהל עסקים
נושא: מינהל עסקים, מינהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך, לימודי דמוקרטיה בין-תחומיים

מדיניות ציבורית: מאפיינים, מוסדות ותהליכים; מהדורה מעודכנת ומורחבת

כותבים:

מדיניות ציבורית היא תחום צעיר יחסית, שהתפתח מתוך חקר הפוליטיקה והמדינה. ממלכתה של המדיניות הציבורית מקיפה כמה מהסוגיות המרכזיות ביותר המעצבות את חיינו: איזו שיטת בחירות תעניק לציבור את הייצוג הנאמן ביותר, אילו מסים יש לגבות ובמה להשקיע אותם, כיצד לאזן בין שוק חופשי להתערבות המדינה.

ישראל היא מדינה קטנה וצעירה יחסית, אך רשויות השלטון שלה מתמודדות עם אתגרים שמדינות גדולות וותיקות ממנה לא נאלצו להתמודד עימם. מדינת ישראל קמה כדי להיות בית לעם היהודי, אך בד בבד היא גם מדינה דמוקרטית השואפת לשוויון בין אזרחיה. היא מדינה דמוקרטית, אך הרוב המכריע של תושביה הגיע ממדינות שלא הייתה בהן מסורת דמוקרטית. חופש העיתונות נחשב בה לערך, ואף מוגן בפסיקות בג"ץ - אך אינו מעוגן בחוקה (בהיעדר חוק), ונשקפת לו סכנה בשל המספר הקטן של גופי תקשורת ושל קבוצות ההון השולטות בהם.

הספר שבידיכם מציג בפני הקוראים את הגורמים, הגופים והתהליכים המאפיינים את תחום המדיניות הציבורית בישראל, כדי לסייע להם להבין טוב יותר את המתרחש בסביבתנו הפוליטית והשלטונית. עוד בסדרה זו: מדיניות ציבורית: יסודות ועקרונות מדיניות ציבורית בישראל: סוגיות מרכזיות ומקרי בוחן

המחברים: דוד נחמיאס הוא פרופסור(אמריטוס) במרכז הבינתחומי בהרצליה ומומחה בעל שם בין-לאומי בלימודי מדיניות ציבורית ומתודולוגיה. פרסם ספרים ומאמרים רבים בכתבי-עת מקצועיים. חקר ולימד באוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם והוענקו לו פרסים יוקרתיים, ובהם פרס פולברייט, פרס דונלד קמפבל של האגודה ללימודי מדיניות ציבורית בארצות הברית ותעודת הוקרה על מפעל חיים של האגודה הישראלית למדע המדינה.

אסף מידני הוא פרופסור מן המניין ועורך-דין, דיקן בית-הספר לממשל וחברה במכללה האקדמית תל-אביב-יפו. מבכירי חוקרי המדיניות, הניהול והמשפט הציבורי בישראל ובעל מוניטין בי-לאומי. ספרו The Anatomy of Human Rights in Israel: Constitutional Rhetoric and State Practice (Cambridge University Press, 2014) זכה בפרס הספר המצטיין לשנת 2015 מטעם האגודה הישראלית למדע המדינה.

כיהן בתפקידים ציבוריים, ובכלל זה כנשיא האגודה הישראלית למדע המדינה, כיו"ר החברה הממשלתית לתיירות וכחבר הוועדה הציבורית למימון מפלגות בכנסת ישראל.

תאור הקורס

מדיניות ציבורית: מתאוריה למעשה

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

הסל שלי

הסל שלי
הסל ריק