למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

מדיניות ציבורית בישראל: סוגיות מרכזיות ומקרי בוחן; מהדורה מעודכנת ומורחבת
מספר קטלוגי
13037-507-4
תחום: מינהל עסקים
נושא: מינהל עסקים, מינהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך, לימודי דמוקרטיה בין-תחומיים

מדיניות ציבורית בישראל: סוגיות מרכזיות ומקרי בוחן; מהדורה מעודכנת ומורחבת

כותבים:

מדיניות ציבורית היא תחום צעיר יחסית, שהתפתח מתוך חקר הפוליטיקה והמדינה. ממלכתה של המדיניות הציבורית מקיפה כמה מהסוגיות המרכזיות ביותר המעצבות את חיינו: איזו שיטת בחירות תעניק לציבור את הייצוג הנאמן ביותר, אילו מסים יש לגבות ובמה להשקיע אותם, כיצד לאזן בין שוק חופשי להתערבות המדינה.

הספר שבידיכם מציג את המדיניות הציבורית בישראל באמצעות סקירה של שורת סוגיות מרכזיות, כגון נסיגת מדינת הרווחה, המאבק בריכוזיות ובבעלויות צולבות במשק, וההפרטה במערכת ההשכלה הגבוהה. חלקו השני של הספר מציג 18 מקרי בוחן מתחום המדיניות הציבורית בישראל, ובהם המחאה החברתית של 2011 ותוצאותיה; השינויים במערכת הפנסיה בישראל ובפרט הסכם פנסיית חובה; והמאבק על סיום החיים בכבוד וזכות החולה למות.

הספר מציע אפוא עיון מפורט בסוגיות ובאירועים מרכזיים בתחום המדיניות הציבורית בישראל, ובכך משלים את היריעה הנפרשת בשני הספרים האחרים בסדרה. עוד בסדרה זו: מדיניות ציבורית: יסודות ועקרונות מדיניות ציבורית בישראל: מאפיינים, מוסדות ותהליכים

המחברים: דוד נחמיאס הוא פרופסור (אמריטוס) במרכז הבינתחומי בהרצליה ומומחה בעל שם בין-לאומי בלימודי מדיניות ציבורית ומתודולוגיה. פרסם ספרים ומאמרים רבים בכתבי-עת מקצועיים. חקר ולימד באוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם והוענקו לו פרסים יוקרתיים, ובהם פרס פולברייט, פרס דונלד קמפבל של האגודה ללימודי מדיניות ציבורית בארצות הברית ותעודת הוקרה על מפעל חיים של האגודה הישראלית למדע המדינה.

אסף מידני הוא פרופסור מן המניין ועורך-דין, דיקן בית-הספר לממשל וחברה במכללה האקדמית תל-אביב-יפו. מבכירי חוקרי המדיניות, הניהול והמשפט הציבורי בישראל ובעל מוניטין בין-לאומי. ספרו The Anatomy of Human Rights in Israel: Constitutional Rhetoric and State Practice (Cambridge University Press, 2014) זכה בפרס הספר המצטיין לשנת 2015 מטעם האגודה הישראלית למדע המדינה.

כיהן בתפקידים ציבוריים, ובכלל זה כנשיא האגודה הישראלית למדע המדינה, כיו"ר החברה הממשלתית לתיירות וכחבר הוועדה הציבורית למימון מפלגות בכנסת ישראל.

תאור הקורס

מדיניות ציבורית: מתאוריה למעשה

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

הסל שלי

הסל שלי
הסל ריק