למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

מדיניות ציבורית: יסודות ועקרונות; מהדורה מעודכנת ומורחבת
מספר קטלוגי
13037-506-6
תחום: מינהל עסקים
נושא: מינהל עסקים, מינהל, מדיניות ומנהיגות בחינוך, לימודי דמוקרטיה בין-תחומיים

מדיניות ציבורית: יסודות ועקרונות; מהדורה מעודכנת ומורחבת

מדיניות ציבורית היא תחום צעיר יחסית, שהתפתח מתוך חקר הפוליטיקה והמדינה. ממלכתה של המדיניות הציבורית מקיפה כמה מהסוגיות המרכזיות ביותר המעצבות את חיינו: אילו מסים יש לגבות ובמה להשקיע אותם, כיצד לאזן בין שוק חופשי להתערבות המדינה, ומהן הדרכים הנכונות להתערבות זו.

כמה משאלות אלו הן עקרוניות ותאורטיות (איזו שיטת בחירות תעניק לציבור את הייצוג הנאמן ביותר?) ושאלות אחרות הן מעשיות מאוד (מה יוריד את מחיר הלחם - תחרות חופשית, חקיקה או סובסידיה?). כולן מובילות למטרה מרכזית אחת - להגדיר את היעדים המועדפים על החברה, וליצור ולנצל משאבים בצורה הטובה ביותר כדי להשיג אותם.

הספר שבידיכם מציג את התחום החשוב הזה בפני הקורא העברי, תוך סקירה של גישות שונות ושל דוגמאות מישראל ומן העולם. עוד בסדרה זו: מדיניות ציבורית בישראל: מאפיינים, מוסדות ותהליכים מדיניות ציבורית בישראל: סוגיות מרכזיות ומקרי בוחן

המחברים: דוד נחמיאס הוא פרופסור (אמריטוס) במרכז הבינתחומי בהרצליה ומומחה בעל שם בין-לאומי בלימודי מדיניות ציבורית ומתודולוגיה. פרסם ספרים ומאמרים רבים בכתבי-עת מקצועיים. חקר ולימד באוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם והוענקו לו פרסים יוקרתיים, ובהם פרס פולברייט, פרס דונלד קמפבל של האגודה ללימודי מדיניות ציבורית בארצות הברית ותעודת הוקרה על מפעל חיים של האגודה הישראלית למדע המדינה.

אסף מידני הוא פרופסור מן המניין ועורך-דין, דיקן בית-הספר לממשל וחברה במכללה האקדמית תל-אביב-יפו. מבכירי חוקרי המדיניות, הניהול והמשפט הציבורי בישראל ובעל מוניטין בין-לאומי. ספרו The Anatomy of Human Rights in Israel: Constitutional Rhetoric and State Practice (Cambridge University Press, 2014) זכה בפרס הספר המצטיין לשנת 2015 מטעם האגודה הישראלית למדע המדינה.

כיהן בתפקידים ציבוריים, ובכלל זה כנשיא האגודה הישראלית למדע המדינה, כיו"ר החברה הממשלתית לתיירות וכחבר הוועדה הציבורית למימון מפלגות בכנסת ישראל.

תאור הקורס

מדיניות ציבורית: מתאוריה למעשה

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

הסל שלי

הסל שלי
הסל ריק