למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

תיאוריות של צדק חברתי
מספר קטלוגי
10960-504-8
תחום: מדעי החברה
נושא: מדע המדינה ויחסים בין-לאומיים, כלכלה, ניהול

תיאוריות של צדק חברתי

כותב:

"העם דורש צדק חברתי !". זו הייתה התביעה של מאות אלפי אזרחים ואזרחיות שהשתתפו בתנועת המחאה החברתית הגדולה שהחלה בשנת 2011 בארץ, אולם מה משמעות התביעה לצדק חברתי? ספר זה מבהיר בשפה ברורה ונגישה את השאלות המרכזיות בנושא צדק חברתי, שאלות העוסקות בחלוקה של הכנסה, עושר, חירויות, הזדמנויות וכן בתביעה להכרה מצד אחד ובהטלת חובות ונשיאה בעלויות מצד אחר.

המהדורה השנייה המורחבת של ספר זה, הכוללת פרק חדש על צדק ודמוקרטיה ועדכונים נוספים, עוסקת בדיון התיאורטי העשיר על אודות צדק חברתי, דיון שהתפתח בארבעים השנים האחרונות בעקבות פרסום ספרו של ג'ון רולס A Theory of Justice בשנת 1971. ספרו של רולס חולל מהפכה בתחום המחשבה המדינית והשפיע השפעה עמוקה על דיונים בתחומים אחרים, ובהם כלכלה, משפטים ומדע המדינה.

הספר תיאוריות של צדק חברתי מציג ומנתח באופן בהיר וחד תיאוריות מרכזיות של צדק חברתי, ברובן כביקורת וכחלופה לתורת הצדק של רולס מאז שספרו יצא לאור. הדיון התיאורטי רלוונטי ובעל משמעות מיוחדת לקוראים הישראלים מכיוון שהמחבר מקשר אותו לשאלות פוליטיות, כלכליות וחברתיות קונקרטיות שנובעות בחלקן מהמציאות הפוליטית, הכלכלית והחברתית בישראל כיום.

פרופ' יוסי דהאן הוא מרצה למשפטים ומנהל אקדמי של חטיבת זכויות האדם במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן, מלמד פילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה, יושב ראש מרכז אדוה לחקר החברה בישראל, ממייסדי אתר "העוקץ" ומעורכיו.

232 עמודים

תאור הקורס

תאוריות עכשוויות של צדק כלכלי וחברתי

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה