למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

מסעי הצלב: היסטוריה והיסטוריוגרפיה
מספר קטלוגי
10945-509-7
תחום: מדעי הרוח
נושא: היסטוריה

מסעי הצלב: היסטוריה והיסטוריוגרפיה

כותבת:

ערים מכותרות בצבא נושאי הצלב, אבירים עטויי שריון, התנגשות צבאית ומפגש בין מזרח ומערב ? אלה מקצת הדימויים שמעורר הביטוי מסעי הצלב. מי היו הצלבנים? מה הייתה חשיבותן של ירושלים וארץ הקודש בעולמם של אצילים רמים ושל פשוטי העם? אילו שינויים חוללו המסעות בחיי התושבים במקומות שדרכם עברו, וכיצד הם הטביעו את חותמם בנופי הארץ ובתרבותה?

הספר מסעי הצלב מתאר את האירועים ההיסטוריים המסעירים הללו, את ראשיתם ואת התפתחותם. הוא מציג עמדות עדכניות במחקר על האידיאולוגיה הצלבנית, אחדות מהן מובאות כאן לראשונה בעברית, וסוקר גישות שונות ולעיתים סותרות להבנתה. מתוארים בו מרכיבים בולטים של ההוויה הנוצרית באירופה בימי הביניים ובראשית העת החדשה, בהם האבירות, הנזירות, העלייה לרגל ותפיסת ארץ ישראל וגם המסדרים הצבאיים ויחסה של הנצרות ליהודים, למוסלמים ולפגאנים.

איריס שגריר היא פרופסור מן המניין וראשת המחלקה להיסטוריה, פילוסופיה ומדעי היהדות באוניברסיטה הפתוחה. תחומי מחקרה הם היסטוריה דתית וחברתית של ימי הביניים, היסטוריה של הנצרות, מסעי הצלב ויחסים בין הדתות. בין ספריה משל שלוש הטבעות ורעיון הסובלנות הדתית בימי הביניים ובראשית העת החדשה (2017), (2003) Latin Kingdom of Jerusalem Naming Patterns in the וכן (2018) Liturgy and Devotion in the Crusader States.

413 עמודים

שנת הוצאה לאור: 2020

* טעימת קריאה     

תאור הקורס

מסעי הצלב: היסטוריה והיסטוריוגרפיה

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה