למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

האימפריה העות'מאנית: היסטוריה וסוגיות נבחרות
מספר קטלוגי
10751-503-3
תחום: מדעי הרוח
נושא: היסטוריה

האימפריה העות'מאנית: היסטוריה וסוגיות נבחרות

כותב:

האימפריה העות'מאנית הייתה אחת המעצמות הגדולות ומאריכות הימים שהתקיימו באזורנו. מאז ראשיתה, בסוף המאה ה- 13 ועד היעלמה בסוף מלחמת העולם הראשונה (1922) התפתחה והשפיעה על חלקי ארץ נרחבים במזרח התיכון, באסיה ובאירופה. הכרך שלפנינו הוא חלק מהקורס האימפריה העות'מאנית: היסטוריה וסוגיות נבחרות, והוא מאגד ארבע יחידות לימוד שעניינן פניה השונים של ההיסטוריה של האימפריה העות'מאנית.

היחידה הראשונה, ימי בראשית, עוסקת בראשית צמיחת המדינה העות'מאנית, החל בגל ההגירה שהביא את השבטים התורכיים הנודדים ממזרח אסיה לעבר אנטוליה, דרך צמיחת הנסיכות של עות'מאן, אבי השושלת, ועד להיותה לאימפריה מהמעלה הראשונה בעקבות כיבוש קונסטנטינופול.

היחידה השנייה, הפרובינציות הבלקניות של האימפריה העות'מאנית, עוסקת בהיסטוריה של האזורים שבהם שלטו העות'מאנים באירופה, החל במאה ה-14 ועד שנקרעו ממנה במהלך המאה ה-19 ובראשית המאה ה-20. היחידה עוסקת בצדדים שונים של מערכות היחסים שבין השליטים העות'מאנים לבין האוכלוסייה הנוצרית ברובה.

היחידה השלישית, הוולאיתים הערביים, עוסקת בהיסטוריה של הארצות דוברות הערבית (ובהן גם פלסטין-ארץ ישראל) שאותן כבשה במהלך המאה ה-16, ורובן נשארו בשליטתה עד מלחמת העולם הראשונה ובמהלכה. גם כאן היחידה עוסקת בפניה הרבות של מערכות היחסים של המדינה העות'מאנית עם אנשיה ועם נתיניה.

היחידה הרביעית, מדע וטכנולוגיה באימפריה העות'מאנית, דנה בהיסטוריה של המדע באימפריה העות'מאנית, מתחקה אחר הדרכים שבהן הגיע הידע אל מדעני האימפריה ומהם, ובאופן כללי יותר עוסקת בשאלה מהו מדע עות'מאני.

תאור הקורס

האימפריה העות'מאנית: סוגיות נבחרות

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה