למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

טקסטים קאנוניים בחקר התקשורת: מקראה חלק ב'
מספר קטלוגי
10712-001-6
תחום: מדעי החברה
נושא: תקשורת

טקסטים קאנוניים בחקר התקשורת: מקראה חלק ב'

עורכים:

האם יש כאלו? לרבים מאיתנו יש טקסטים קאנוניים משלנו - כאלו שלא ניתן להיפטר מהם. אנו אומרים להם כי זמנם עבר, שזה מביך שהם עדיין בסביבה, אולם הם צצים שוב ושוב ברשימות הקריאה וביבליוגרפיות שלנו. הם מעניקים לנו השראה, רודפים אותנו, מתווכחים איתנו. בדרך כלל אנחנו שומרים אותם לעצמנו.

האם חשוב שיהיו? ברור שחשוב. ואין שום סיבה להחביאם. קאנונים (וקדושים) יש לחלוק עם אחרים, כי הם מגדירים תחומים וקהילות. אולם הטקסטים הללו אינם אנדרטאות בלבד. הם חיים ונושמים, ועומדים במבחן הזמן על ידי השלת משמעויות ישנות ואימוץ משמעויות חדשות. בטיפול המינימלי שהם זקוקים לו - מעט איבוק או החלפת נורה מדי פעם - בהחלט שווה את הטרחה. מה לגבי אלה? תחום לימודי התקשורת הוא כיום בן יותר מחמישים שנה, והכותבים בספר זה מציעים כל אחד את מועמדו שלו לקאנוניזציה. כל אחד משלושה עשר המאמרים בספר זה מייצג

קריאה ביקורתית של אחד מן הטקסטים הקלאסיים הללו ודן במועמדותו. אתם מוזמנים להתנגד לה. הכותבים מתצתים ומנתחים את הטקסטים המוצעים, ובוחנים את הרלוונטיות שלהם לימינו. המאמרים בספר מחולקים על פי אסכולות (קולומביה, פרנקפורט, שיקגו, טורונטו ומחקרי התרבות הבריטיים) על מנת להאיר את נקודות המבט השונות המאפיינות את התחום. ספר זה מציע שלושה עשר זוגות כתפיים לעמוד עליהן, כדי להיטיב לראות את שדה חקר התקשורת. הספר ישמש טקסט לימודי מצויין לסטודנטים לתקשורת וללימודי תרבות.

תאור הקורס

קלאסיקה בחקר התקשורת: מבט מחודש

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה