למדא - חנות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

חיפושים נפוצים

מערכות ייצור משולבות מחשב: מבוא ותוכן ממחושב; בקרה ספרתית; רובוטיקה; יישומי ראייה ב-CIM; כרך א'
מספר קטלוגי
10571-001-6
תחום: הנדסה
נושא: הנדסת תעשייה וניהול

מערכות ייצור משולבות מחשב: מבוא ותוכן ממחושב; בקרה ספרתית; רובוטיקה; יישומי ראייה ב-CIM; כרך א'

כותבים:

אם בעבר הלא רחוק נדיר היה למצוא מערכות ייצור משולבות מחשב, הרי שכיום נדיר למצוא מערכת ייצור שבה לא משולב המחשב. השוני נובע מן העובדה שבעבר מערכות הייצור היו מכוונות מוצר, בעוד שכיום מרבית מערכות הייצור מכוונות לקוח. מערכת ייצור מכוונת לקוח נדרשת לספק את צורכי הלקוחות (השוק) המשתנים בצורה מהירה ולעתים בלתי צפויה.

כתוצאה מכך על המערכת לעמוד בזמני אספקה קצרים ולספק מוצרים ושירותים במנות קטנות תוך מתן מענה לדרישות עדכניות של השוק. מילת המפתח להצלחת ארגון מכוון לקוח היא הגמישות, והמחשב הוא הכלי העיקרי להשגת גמישות זאת. הגמישות של מערכת הייצור מאפשרת התחדשות מתמדת, פיתוח מוצרים חדשים, והקדמת המתחרים על-ידי אימוץ טכנולוגיות ייצור המאפשרות הגדלת התפוקה והוזלת עלויות הייצור.

הספר מערכות ייצור משולבות מחשב (Manufacturing CIM ? Computer Integrated ) מציג סקירה מקיפה של הטכנולוגיות והכלים המשתתפים במערכות ייצור ממוחשבות, תוך מתן רקע תאורטי ודוגמאות ליישומי מיב"מ (מערכות ייצור בשילוב מחשב) בתעשיות השונות בארץ ובעולם. הספר רחב-יריעה ושופך אור על מערכת שבה מחלקות ההנדסה, הייצור, השיווק, המכירות,השירות, התמיכה, ולמעשה כל מחלקות הארגון, משולבות במערכת הומוגנית אחת.

המחשב מאפשר הקמה ותחזוקה של מאגר מידע על כל פעילויות הארגון, שהופך נגיש לכל מרכיבי המערכת. בנוסף המחשב מאפשר ביצוע יעיל של תהליכי תכן, אנליזה, תכנון, רכש, בקרת מלאי, שינוע ותחזוקה ולשלבם עם התהליכים המתבצעים על רצפת הייצור עצמה.

474 עמודים

תאור הקורס

מערכות ייצור משולבות מחשב

ספרים נוספים בנושא לפתיחת הרשימה

העגלה שלי

העגלה שלי
העגלה ריקה